Поновлення строку прийняття спадщини

поновлення строку прийняття спадщини

Питання пропуску строку для прийняття спадщини є досить актуальним у наш час. У Постанові Верховного Суду України викладена правова позиція, яка відносить невиконання нотаріусом своїх обов’язків до підстав поновлення строку прийняття спадщини. Відповідну постанову було прийнято 21 жовтня 2020 року у справі № 130/2517/18.

Відповідно до статті 63 Закону України «Про нотаріат» нотаріус або в сільських населених пунктах – посадова особа органу місцевого самоврядування, уповноважена на вчинення нотаріальних дій, отримавши від спадкоємців повідомлення про відкриття спадщини, зобов’язана повідомити про це тих спадкоємців, місце проживання або роботи яких відоме. Нотаріус або посадова особа органу місцевого самоврядування, уповноважена на вчинення нотаріальних дій, також може зробити виклик спадкоємців шляхом публічного оголошення або повідомлення у пресі. Отже, на нотаріуса покладено обов’язок щодо повідомлення спадкодавця про необхідність подачі заяви про прийняття спадщини за заповітом чи про відмову від її прийняття, щоб не допустити пропуску шестимісячного строку для прийняття спадщини.

Натомість, нотаріус, який брав участь у справі підтвердив, що не повідомив позивача про відкриття спадщини, наявність на його ім`я заповіту та, відповідно, наявності у нього спадкових прав. Відповідно таке порушення нотаріуса трактувалось як підстава для поновлення строку прийняття спадщини. Отож, якщо Ви пропустили строк для прийняття спадщини, оцінюйте та аналізуйте наявність поважних причин такого пропуску. Пам’ятайте про можливість поновлення цього строку за наявності поважних причин та позитивного результату в судових процесах за участю кваліфікованого адвоката по спадковим справам.

Теги статті: