Адвокат у Львові » Юридичні послуги » Адвокат по спадковим справам

Адвокат по спадковим справам

Спадщина – це матеріальні і нематеріальні цінності, права та обов’язки померлої фізичної особи, що переходить до спадкоємців. На сьогодні визначено дві правові підстави прийняття спадщини- за законом та за заповітом. Спадкоємці за законом одержують право на спадкування відповідно до черги спадкування. Відповідно до статті 1270 Цивільного кодексу України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Якщо виникнення у особи права на спадкування залежить від неприйняття спадщини або відмови від її прийняття іншими спадкоємцями, строк для прийняття нею спадщини встановлюється у три місяці з моменту неприйняття іншими спадкоємцями спадщини або відмови від її прийняття. Питання дотримання строку прийняття спадщини є надзвичайно важливим. Якщо Ви пропустили строк прийняття спадщини з поважних причин досвідчений адвокат допоможе вам сформувати позовну заяву про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини.

Українське законодавство передбачає можливість оскарження заповіту в суді. Зокрема ст. 1257 Цивільного Кодексу України передбачає підстави недійсності заповіту. Заповіт, складений особою, яка не мала на це права, а також заповіт, складений з порушенням вимог щодо його форми та посвідчення, є нікчемним. За позовом заінтересованої особи суд визнає заповіт недійсним, якщо буде встановлено, що волевиявлення заповідача не було вільним і не відповідало його волі. Недійсність окремого розпорядження, що міститься у заповіті, не має наслідком недійсності іншої його частини. У разі недійсності заповіту спадкоємець, який за цим заповітом був позбавлений права на спадкування, одержує право на спадкування за законом на загальних підставах. При ведення такої категорії справ в суді доцільно скористатися послугами адвоката, який надасть Вам професійну правничу допомогу у даному питанні.

Важливим є питання спадкування майна подружжя. Варто зазначити, що частка в спільній сумісній власності того з подружжя, хто пережив спадкодавця, не входить до складу спадщини і не включається до спадкового майна після смерті іншого з подружжя.

Досить часто у клієнтів виникає питання, що краще заповіт чи дарча. Досвідчений адвокат проконсультує вас з цього приводу.

Як дізнатись чи дійсний заповіт? Якщо Вас цікавить дане питання, тоді адвокат може сформувати адвокатський запит до нотаріуса. Нотаріус перевірить запитувану Вами інформацію в єдиному реєстрі заповітів та спадкових справ.

Актуальним на сьогоднішній день є укладення заповіту з умовою. Згідно статті 1242 Цивільного Кодексу України Заповідач може обумовити виникнення права на спадкування у особи, яка призначена у заповіті, наявністю певної умови, як пов’язаної, так і не пов’язаної з її поведінкою (наявність інших спадкоємців, проживання у певному місці, народження дитини, здобуття освіти тощо). Умова, визначена у заповіті, має існувати на час відкриття спадщини. Умова, визначена у заповіті, є нікчемною, якщо вона суперечить закону або моральним засадам суспільства. Особа, призначена у заповіті, не має права вимагати визнання умови недійсною на тій підставі, що вона не знала про неї, або якщо настання умови від неї не залежало.

Адвокат допоможе зібрати докази у спадковій справі, в тому числі шляхом направлення адвокатських запитів, підготує всі необхідні документи для звернення в суд, підготує всі необхідні процесуальні документи та представить ваші права та інтереси в суді.

Категорії справ щодо спадкування, в яких надається представництво інтересів адвокатом

 • Визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування.
 • Визначення частки в спадковому майні.
 • Усунення від спадкування.
 • Відновлення строків прийняття спадщини.
 • Позови кредиторів до спадкоємців.
 • Суперечки з обов’язкової частки у спадщині.
 • Встановлення фактів, що мають юридичне значення (наприклад, стану в родинних стосунках з спадкодавцем або факту спільного проживання однією сім’єю).
 • По розірванню договорів довічного утримання або визнання їх недійсними.
 • Визнання заповіту недійсним (оскарження заповіту).
 • Інші види правової допомоги адвоката у спадкових справах.

Чому Вам ватро звернутись для захисту своїх спадкових прав саме до мене?

 • Я багато років вирішую проблеми своїх клієнтів, досвід юридичної практики у мене становить 10 років.
 • Маю позитивний юридичний досвід у веденні спадкових справ та захисті прав та інтересів своїх клієнтів.
 • Надаю послуги не лише у м. Львові, а й інших областях України дистанційно та через відеоконференції.