Скасування штрафу накладеного згідно перевірки Держпраці

Адвокат у Львові » Огляд цікавих судових рішень від адвоката Карпель Олександри » Скасування штрафу накладеного згідно перевірки Держпраці
трудова книжка

Судове рішення, яке може стати у нагоді роботодавцю у випадку його перевірки органами Держпраці. 09.06.2020 року Полтавський окружний адміністративний суд прийняв рішення у справі № 440/482/20 . Даним рішенням скасувано постанову Управління Держпраці у Полтавській області про накладення штрафу та стягнуто на користь роботодавця сплачений ним судовий бір у розмірі 1251,90 грн. (одна тисяча двісті пятдесят одна гривня девяносто копійок) та витрат на професійну правничу допомогу у розмірі 10600,00 грн. (десять тисяч шістсот гривень). Розмір штрафу, який скасовано становив 125190,00 грн. Підставою його накладення являлось встановлено факт допуску до роботи громадянки без укладення трудових договорів. Перевірка здійснювалась на підставі звернення іншої громадянки. Натомість, інспекційним відвідуванням встановлено порушення правил оформлення трудових відносин стосовно іншої фізичної особи , яка відповідно до підпункту 2 пункту 5 Порядку №823 із заявою (зверненням) про порушення правил оформлення трудових відносин стосовно неї до відповідача не зверталася.

Особа, яка написала відповідне звернення в органи держпраці не вказала адреси місця своєї реєстрації. Таким чином, особі, яка підписала заяву, яка стала підставою для винесення наказу було визначено статус анонімної особи, відомості щодо реєстрації її місця проживання відсутні. Згідно статті 8 Закону України «Про звернення громадян» заява без зазначення адреси реєстрації є анонімним зверненням і розгляду не підлягає. Аналогічних висновків дійшов Верховний Суд у постанові від 24.09.2019 року у справі №818/312/16.

Отож, рекомендую роботодавцям завжди дотримуватись законодавства про працю та бути уважними при ознайомленні з підставами перевірок, які проводяться органами Держпраці та звертатись до досвідчених адвокатів при винекненні будь-яких юридичних проблем.

Теги статті: /