Звільнення від сплати ЄСВ

єсв Відповідно до ч.6 ст. 4 Закону України «Про внесення змін до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” щодо усунення дискримінації за колом платників» особи, зазначені у пунктах 4 і 5 частини першої цієї статті, які мають основне місце роботи, звільняються від сплати за себе єдиного внеску за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску за умови самостійного визначення за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі менше мінімального страхового внеску, бази нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску”. Однак відсутнє роз’яснення, яким чином довести до відома контролюючі органи про те, що фізична особою підприємець з ознакою провадження професійної незалежної діяльності одночасно являється найманим працівником, за якого роботодавець сплачує ЄСВ.

Згідно ч.1 ст.20 Закону України « Про доступ до публічної інформації» Розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту.

Для отримання більш детальної інформації щодо таких змін законодавства мною було подано запит на отримання публічної інформації в податкову службу. У відповідь на цей запит отримано наступну відповідь. Оскільки податковим органом з метою перевірки правильності нарахування, обчислення, повноти і своєчасності сплати єдиного внеску надається доступ до персоніфікованих відомостей про заробітну плату застрахованих осіб, на яку нараховано і з якої сплачено страхові внески, то починаючи з 01.01.2021 року, якщо фізична особа підприємець має основне місце роботи ( наявності трудової книжки) то він звільняється від сплати єдиного внеску в місяці за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за нього у розмірі не меншому мінімального страхового внеску. Подання такими особами додаткових документів щодо інформування контролюючого органу про працевлаштування та сплату єдиного внеску роботодавцем чинним законодавством не передбачено. Відображення показників з єдиного внеску в інтегрованих картках платників податків здійснюються на підставі алгоритмів, затверджених у встановленому порядку окремими організаційно- розпорядчими актами ДПС.

відповідь податкової

Теги статті: /