Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за пропаганду гомосексуалізму та трансгендеризму

Адвокат у Львові » Аналіз законодавства від адвоката Карпель Олександра » Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за пропаганду гомосексуалізму та трансгендеризму
заборона пропаганди лгбт

22.07.2020 у Верховній Раді зареєстровано Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за пропаганду гомосексуалізму та трансгендеризму.
Законопроект мотивується тенденцією публічної пропаганди аморальних відхилень від конституційної норми сім’ї, що унеможливлює виховання дітей в конституційному руслі, чим порушуються права дітей та їхніх батьків. Стаття 51 Конституції України зазначає, що шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка. Кожен із подружжя має рівні права і обов’язки у шлюбі та сім’ї. Батьки зобов’язані утримувати дітей до їх повноліття. Повнолітні діти зобов’язані піклуватися про своїх непрацездатних батьків. Сім’я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою.

В пояснювальній записці до проекту закону автори зазначають що, коли захисники гендеру говорять про гендерну рівність, то насправді вони мають на увазі не статеву рівність між двома біологічними статями – чоловіком та жінкою, але ще й рівність між соціальними статями, яких, на думку ідеологів “гендеру”, є багато. Така пропаганда гендерної рівності, на думку авторів законопроекту, являється прихованою пропагандою гомосексуалізму та трансгендеризму.

Законопроектом пропонуються зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, якими вводиться адміністративна відповідальність за пропаганду одностатевих сексуальних відносин, що може негативно вплинути на фізичне і психічне здоров’я, моральний та духовний стан та розвиток дітей та дорослих.

Цікавим видається фінансово-економічне підгрунтя для прийняття законопроекту. Зокрема, автор проекту закону зазначає, що його прийняття не призведе до додаткових видатків з державного чи місцевого бюджету, а натомість допоможе поповнити держбюджет штрафними санкціями, які можуть застосовуватися до правопорушників.

Розмір шрафних санкцій даного законопроекту наразі не відомий, або ще не визначений. Станом на сьогодні законопроект перебуває на стадії ознайомлення з ним.

Видається мені, що шлях цього законопроекту в опрацюванні буде довгим і тернистим, адже він торкається досить делікатної та неоднозначної теми, яка немає остаточної визначеності в країнах Європи.

Теги статті: / /