Посилення відповідальності за крадіжку автомобіля

Адвокат у Львові » Аналіз законодавства від адвоката Карпель Олександра » Посилення відповідальності за крадіжку автомобіля
крадіжка авто

Посилено відповідальність за незаконне заволодіння транспортним засобом. Відповідний закон прийнято Верховною Радою 3 вересня 2020 року. Проект Закону про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо удосконалення законодавства у сфері протидії незаконному заволодінню транспортним засобом.

Що реально змінилося у зв’язку з прийняттям цього закону? Відповідальність за незаконне заволодіння транспортним засобом стала суворішою. Зокрема, були внесені зміни до статті 289 Кримінального Кодексу України. Незаконне заволодіння транспортним засобом каратиметься обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Також встановлюється покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років з конфіскацією майна або без такої за ті самі дії, вчинені з використанням електронних пристроїв для втручання в роботу транспортного засобу охорони, або якщо предметом незаконного заволодіння є транспортний засіб відповідної вартості.

Даний закон має на меті забезпечити правоохоронні органи більш ефективним правовим механізмом протидії незаконному заволодінню транспортними засобами, сприятиме ефективному захисту прав власників транспортних засобів, забезпечить більш дієвий захист відповідних майнових прав громадян.

Теги статті: