Наказ Міністерства оборони України про обов’язковий воєнний облік жінок

Адвокат у Львові » Аналіз законодавства від адвоката Карпель Олександра » Наказ Міністерства оборони України про обов’язковий воєнний облік жінок

військовий облік жінок Найбільш обговорювана подія цього тижня в юридичних колах і не тільки – це оприлюднення наказу Міністерства оборони України від 11.10.2021 №313 «Про затвердження Переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних». Наказ викликав неоднозначну на бурхливу реакцію суспільства, почуття занепокоєння та невизначеності. Соціальні мережі заполонили меми на тему військового обліку жінок та їх мобілізацію. Однак, давайте розглянемо цей наказ більш детально та розкладемо зміст написаного в ньому по поличкам. Наказ затверджує перелік професій жінок, які підлягають воєнному обліку, з переліком можна ознайомитись за посиланням вище. Якщо об’єктивно оцінювати цей перелік – в нього входять практично всі існуючі професії в Україні. Варто звернути увагу на те, що наказ встановлює лише обов’язок стати на військовий облік, однак не встановлює факту мобілізації. Медичні працівники жіночої статі завжди перебували на цьому обліку, тепер вони не самотні в цьому питанні.

Згідно даного наказу Головнокомандувач Збройних Сил України має забезпечити у шестимісячний строк з дня набрання чинності цим наказом приведення нормативно-правових актів у відповідність із наказом. Тому очікуємо прийняття законодавства, яке більш детально розяснить цю актуальну тему. Детальніша інформація в наказі відсутня. Процес взяття на військовий облік жінок, визначений законом, проводитиметься територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки поступово, відповідно до готовності нормативно-правової бази, з урахуванням особливостей перехідного періоду.

23 грудня, відбувся брифінг щодо роз`яснення положень наказу МОУ №313 про перелік професій для жінок та перебування їх на військовому обліку. На брифінгу наголосили, що взяття на військовий облік жінок-військовозобов’язаних – це не призов на військову службу. Також зазначили, що жінок не призивають до військової служби без їх згоди. Заплановано провести відповідний облік до кінця 2022 року. “До кінця 2022 року жоден керівник підприємства, установи, організації, де працюють жінки, які мають стати на військовий облік, а також самі жінки, які мають ставати на військовий облік до цього часу однозначно не будуть притягуватися до жодної відповідальності. Тобто адміністративні санкції територіальних центрів комплектування до них застосовуватися не будуть”, – зазначили на брифінгу.

Теги статті: