Аналіз змін до Кримінального процесуального кодексу України

Адвокат у Львові » Аналіз законодавства від адвоката Карпель Олександра » Аналіз змін до Кримінального процесуального кодексу України
зміни у кримінальному кодексу україни

Відбулися деякі зміни в кримінально-процесуальному судочинстві. Зокрема, 13.08.2020 року набув чинності Закон «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо здійснення кримінального провадження в суді першої інстанції колегією суддів».

Відповідно до змін в цьому законі кримінальне провадження в суді першої інстанції щодо злочинів, за вчинення яких передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк більше десяти років, здійснюється колегіально судом у складі трьох суддів лише за клопотанням обвинуваченого. В попередній редакції кримінально- процесуального кодексу такого нюансу, як розгляд даної категорії справ колегією з 3 суддів лише за клопотанням обвинуваченого, не було. Нововведення стосується також провадження і щодо кількох обвинувачених. Зокрема, стаття 31 оновленого КПК України тепер передбачає, що Кримінальне провадження стосовно кількох обвинувачених здійснюється колегіально судом у складі трьох суддів стосовно всіх обвинувачених, якщо хоча б один із них заявив клопотання про такий розгляд. Право заявити таке клопотання роз’яснюється обвинуваченим під час підготовчого засідання.

Відповідні зміни в КПК України можуть призвести до розвантаження українських судів від розгляду великої кількості кримінальних проваджень колегіями у складі трьох професійних суддів.

Теги статті: /